
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.6 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Tube |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Type | 3-Channel, Compression or Expansion |
| Interface | Analog |
| Max Power Dissipation | 1.068 W |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 60 dB |
| Gain | 1.5 dB |
| Output Power | 1.068 W |
| Load Impedance | 600 Ω |
Stock: 536
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79509
Ext.Price$0.79509
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79509 | $0.79509 |
| 10 | $0.57537 | $5.75370 |
| 25 | $0.54195 | $13.54875 |
| 50 | $0.51047 | $25.52350 |
| 100 | $0.48082 | $48.08200 |
| 300 | $0.45289 | $135.86700 |
| 500 | $0.42659 | $213.29500 |
| 1000 | $0.40181 | $401.81000 |
| 3000 | $0.37847 | $1135.41000 |
| 5000 | $0.35650 | $1782.50000 |
